Sıkça Sorulan Sorular

KOROBİT NEDİR?

Korobit, firmaların dijital dünyada daha görünür olmalarını sağlayan bir platformdur. Firma, işletme veya markanızı Korobit'e kaydettirerek, sadece Korobit arama motorunda değil, aynı zamanda dünyanın önde gelen arama motorlarında da kalıcı bir şekilde yer alabilirsiniz. Bu, web sitenizin görüntülenme sayısını artırarak marka popülerliğinizi yükseltir.

Korobit'e reklam vermek, sadece firmanızın web sitesine değil, aynı zamanda bir SEO analiz raporu sunarak diğer arama motorlarından gelen verileri güncellemenize yardımcı olur. Bu özellikle pazarlama faaliyetlerinizin etkinliğini izlemek adına büyük bir avantaj sağlar. Korobit, firmaların çevrimiçi varlıklarını artıran, web sitelerini oluşturan ve korobit.com platformunda reklamlarını yayınlayan bir sistemdir. Kısacası, "Yeni Nesil Tanıtım, Reklam ve Ticaret Platformu" olarak adlandırılabilir.

Kısaca Korobit

Korobit, firmaların dijital dünyada daha görünür olmalarını sağlayan, web sitelerini oluşturan ve korobit.com platformunda reklamlarını yayınlayan bir sistemdir.

Zaten bir web sitem var. Korobit bana nasıl katkı sağlar?

Mevcut web sitenize ek olarak, Korobit size ikinci bir dijital alan sunar. Bu alan, müşterilere firmanızın bilgilerini gösterir ve ana web sitenize geçiş imkanı tanır. Böylece Korobit, hem kendi reklamınızı yapar hem de Google aramalarında daha fazla görünürlük sağlar.

Korobit'e üye oldum. Şimdi ne yapmalıyım?

İlk olarak "Firma Ekle" bölümünden firmanızın bilgilerini kaydedin, ardından "Logo" bölümünden firmanızın logosunu ve minimum 1 adet fotoğraf ekleyin. Eğer ürün satışı yapıyorsanız "Ürün Ekle" bölümünden ürünlerinizi ekleyebilir ve fiyatlarını girebilirsiniz. Hizmet sektöründeyse "Hizmet Ekle" bölümündeki sekmeyi kullanarak hizmetlerinizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede Korobit, firmanızın algılanmasını sağlar ve size özel bir dijital varlık oluşturur.

Avantajları?

Yüksek reklam maliyetlerinden, internet sitesi kurma zahmetinden ve takip etmesi güç işlerden kurtularak müşterilere daha stabil ve etkileşimli bir reklam deneyimi sunar. Ayrıca sağladığı detaylı analiz raporu ile pazar araştırması yapan firmalara kolaylık sağlar.

Yerel Arama Motoru Nedir?

Konum tabanlı arama özellikleri sayesinde Korobit, dünya genelinde ihtiyaç duyulan tüm firma ve hizmet bilgilerini kullanıcılarına sunar. Gece geç saatlerde kilitli kaldıysanız en yakın çilingiri, sevdiklerinizi üzdüyseniz en yakın çiçekçiyi, öğle tatilinde en yakın dönercileri veya kilo kontrolü için diyetisyenleri bulabilirsiniz.

Kullanıcılar, Google, Yandex, Bing, Yahoo ve korobit.com’un arama motorlarında yaptıkları aramalarda ilgilendikleri bölgedeki iş yerlerini görebilirler.

Bugün internet kullanıcılarının x’i ürün ve hizmet arayışlarını internet üzerinden yapıyor. Her beş kişiden biri bu arayışlarını yer bilgisiyle gerçekleştiriyor. Bilgileri faydalı bulan her dört kişiden üçü, o gün o noktayı ziyaret ediyor veya iletişime geçiyor.

Korobit.com, küçük ve orta ölçekli işletmelere ücretsiz kayıt olma imkanı sunar. Yıllık reklam anlaşmaları yaparak istedikleri iş kolunda ve lokasyonlarda daha fazla görünürlük elde edebilirler.

Özel panel sayesinde mobil veya bilgisayar üzerinden tüm kullanıcılar, ziyaret, yol tarifi, telefon aramaları ve WhatsApp görüşmeleri gibi detayları anlık olarak görüntüleyebilirler.

Nasıl Çalışır?

 1. Üye ol
 2. Firma bilgilerini kaydet
 3. Anahtar kelimelerini seç
 4. Logo ve resimlerini ekle

İnternet sitenizi, sosyal medya hesaplarınızı, iletişim bilgilerinizi, fotoğraf ve videolarınızı Korobit'e kayıt ederek özenle seçilmiş firmalarla birlikte daha kaliteli ve güvenilir bir dijital varlık oluşturabilirsiniz. İşinizle alakalı kelimeleri arayan kişiler, sizi hem Korobit.com'un arama motorunda hem de Google ve diğer arama motorlarında bulabilir. Çünkü Korobit.com, partner olarak çalıştığı bu arama motorlarının istekleri doğrultusunda otomatik SEO hizmeti yaparak markanızı üst sıralara çıkartır.

Örneğin, internet üzerinde "Kombi Bakımı" ile ilgili arama yapan veya kombi ile ilgili araştırma yapan kişilerin bilgileri, Google ve Facebook işbirliğinde kayıt altına alınıp tüm kullanıcıların çerezleri Korobit.com'un veri tabanına iletilir. Bu sayede üye olan tüm işletmeler, sadece ihtiyacı olan kişilere reklam yapar ve firmanızı hedef kitlenizin aramalarında gösterir.

Korobit.com, diğer firma rehberi türlerinden ayıran en önemli özellik, tamamen arama motorları mantığına adapte edilmiş çalışma şekli ve sosyal medya sponsorlu reklam entegrasyonudur. Çünkü arama motorları aranan sonuçları rastgele sıralamaz. SEO dediğimiz arama motoru optimizasyonu, yüzlerce ölçütü dikkate alarak siteleri sıralar. Bu nedenle bir firmanın Korobit.com'da yer alması, bilinirlik adına ciddi bir adımdır.

Kullanıcı Olmanız Halinde:

 • Size özel tahsis edilmiş kullanıcı adı ve şifreniz
 • Size özel tahsis edilmiş kullanıcı paneli
 • Şirketiniz tarafından verilen hizmetlere ilişkin kayıtlar (talep ve şikayet bildirim ve duyuru yönetimi)
 • Şikayetlere ilişkin oluşturulan kayıtlar
 • Detaylı kullanıcı analiz raporu
 • Firma ile ilgili tüm iletişim bilgilerinin yayınlanması
 • Google ve diğer arama motorlarında bilgilerinizin üst sıralarda yayınlanması

Copyright 2024 korobit.com