Sıkça Sorulan Sorular

KOROBİT NEDİR

Korobit'e reklam vererek, şirketinizin web sitesi Korobit arama motorunda kalıcı olarak yer alacaktır. Bu, aynı zamanda dünyanın en popüler arama motorlarında da kalıcı olarak dizine ekleneceği anlamına gelir . Bu, web sitenizin görüntülenme sayısını ve markanızın popülaritesini artıracaktır. Korobit'e reklam vermek ayrıca size web sitenizin bir SEO analiz raporunu sunacak ve diğer arama motorlarından gelen gösterimlerle ilgili verileri güncelleyecektir. Bu, pazarlama faaliyetlerinizin etkinliğini sürekli olarak izlemenizi sağlar. Korobit, firmaların internette bulunabilirliğini artıran, web sitelerini kuran, ve korobit.com platformunda reklamlarını yayınlan ayrı yeten Google aramalarında bulunmalarını sağlayan bir sistemdir. Reklam, Alışveriş Merkezleri, Para, gibi elle tutulur  tüm mecraları İnternet dünyasına taşıyan bir platformdur. Kısaca “Yeni Nesil Tanıtım, Reklam ve Ticaret Platformu” da diyebiliriz.

En Çok Sorulan 5 Soru?
 

Soru 1 : Korobit nedir? 


Cevap: Korobit, firmaların internette bulunabilirliğini artıran, web sitelerini kuran, ve korobit.com platformunda reklamlarını yayınlayan ayrı yeten Google aramalarında bulunmalarını sağlayan bir sistemdir.

Soru 2 : Benim zaten bir web sitem var bu bana ne gibi bir katkı sağlar?


Cevap 2 : Web siteniz olsa dahi, platforma size ikinci bir web sitesi alanı açarak oradaki bilgileri müşterilerine gösterir ve asıl olan internet sitenize geçiş imkanı sağlar. Bu sayede hem platform reklamı hemde Google’da aramalarda çıkmanızda katkı sağlar.

Soru 3 : Ödeme koşulları nedir? 


Cevap 3 : Ödemeleri sadece sistemde belirtilen Bankamız üzerinden “Ön Ödeme” şeklinde  EFT/HAVALE veya Kredi kartına taksit seçenekleriye ödeme yapabilirsiniz.

Soru 4 : Hangi domainleri tescil ediyorsunuz?


Cevap 4 : com, net, org şeklinde firmanıza en uygun domainleri tescil ediyoruz.

Soru 5: Ben sisteme üye oldum. Şimdi ne yapmam gerekli?


Cevap 5 : Öncelikle “Firma Ekle” bölümünden firmanızın tüm bilgilerini kayıt etmeniz gerekir.  Daha sonra “Domain” bölümünden size en uygun domaini seçip sisteme kayıt ediyorsunuz. Ardından “Logo” Bölümünden firmanızın logosunu ve daha sonra minimum 1 adet “Foto” eklemesi yapıyorsunuz. Eğer ürün satışı yapan bir firmaysanız “Ürün Ekle” Bölümünden ürünlerinisi sınırsız ekleyip fiyat ve açıklamalarını girebilir, Hizmet sektörü iseniz “Hizmet Ekle” bölümündeki sekmeyi kullanarak firmanızın hizmetlerini sınırsız ekleye bilirsiniz. Bu sayede temanız sistem tarafından algılanıp ona göre şekillenecektir.

 

Avantajları?

Yüksek Reklam Giderleri, İnternet Sitesi, Kira, Fatura giderleri gibi maliyeti ve takip etmesi zor işlerden tüm müşterilerini kurtarıp daha stabil ve etkileşimli bir reklam deneyim sunar. Sağladığı detaylı analiz raporu ile Pazar araştırmasını yapan firmalara kolaylık sağlar.

 

Yerel Arama Motoru Nedir?

Spesifik aramalarda, Konum tabanlı arama özellikleri  ile Dünya’nın neresinde olursanız olun, ihtiyaç duyduğunuz tüm firma ve hizmetlerin bilgilerini, haritalarını, yol tariflerini  korobit.com’un kullanışlı yapısı ile bulabilirsiniz.

Yüzlerce farklı kategori içinden lokasyon bazlı arama yaparak gecenin bir vakti kapıda kaldıysanız size en yakın çilingiri, sizin için çok değerli olan sevdiklerinizi üzdüyseniz en yakın çiçekçileri, kısacık öğle tatilinizde en yakın dönercileri, biraz kilo fazlam var diyorsanız diyetisyenleri, fitness salonlarını, aracınız yolda kaldıysa yol yardımı ve daha sayamayacağımız yüzlerce kategoride size en yakın, en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kullanıcılar Google, Yandex, Bing, Yahoo ve korobit.com’un arama motorunda arama yaptıklarında ilgilendikleri bölgede olan iş yerlerini görürler,

Bugün internet kullanıcılarının yüzde 78’i internetten bir ürün ve hizmet arıyor. Her 5 kişiden 1’i ürün ve servis arayışlarını yer bilgisiyle yapıyor. Her 4 kişiden 3’ü bilgileri faydalı bulursa o gün o noktayı ziyaret ediyor veya iletişime geçiyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere büyük bir tanıtım fırsatı olacak korobit.com’da firmalar ücretsiz kayıtlarını yaptıktan sonra yıllık reklam anlaşmalarıyla istedikleri iş kolunda ve lokasyonlarda yayınlanma şansı elde ederler. Bunun yanı sıra  Google, Facebook ve İnstagram Sponsorlu reklam anlaşmaları ile ihtiyacı olan internet kullanıcılarını otomatik bularak sosyal medya hesaplarında reklamlarının gösterimi yapılmaktadır.

Özel  panel sayesinde ister mobil isterse de bilgisayardan tüm kullanıcıların analiz raporlarına detaylı ulaşabilecekler. Ziyaret, Yol tarifi, Telefon aramaları WhatsApp Görüşmeleri gibi bir çok detayı anlık görüntüleyebilecekler.

 

Nasıl Çalışır?

1-10 saniyede Üye ol
2-Tüm bilgilerini Kaydet
3- Google, Facebook,Instagram gibi mecralarda işletmen yayınlansın.

İnternet sitenizi, sosyal medya hesaplarınızı, tüm iletişim bilgilerinizi, foto ve videolarınızı yani markanızı korobit’e kayıt ederek özenle seçilmiş firmalarla birlikte daha kaliteli ve güvenilir bir yapı içinde yer almış olursunuz.

İşinizle alakalı kelimeleri arayan kişiler sizi hem korobit.com’un Arama motorunda hem de Google ve diğer arama motorlarında bulabilir. Çünkü korobit.com, partner olarak çalıştığı bu arama motorlarının istekleri doğrultusunda otomatik SEO hizmeti yaparak  markanızı üst sıralara çıkartır.

Örneğin İnternette “Kombi Bakımı” ile ilgili arama yapan veya kombi ile ilgili araştırma yapan kişilerin bilgileri  Google ve Facebook Partnerliğinde kayıt altına alınıp  tüm kullanıcıların çerezlerini korobit.com’un veri tabanına iletir. Bu sayede üye olan tüm işletmeleri ihtiyacı olan internet kullanıcılarına  otomatik olarak hem sponsorlu hem de arama motorlarında gösterir. Bu sayede sadece ihtiyacı olan kişileri bulur ve firmanızı o kişilerin aramasında gösterir.

korobit.com’u,  diğer şirket rehberi türlerinden ayıran en önemli özellik, sitenin tamamen arama motorları mantığına adapte edilmiş olan çalışma şeklinde olması ve Sosyal Medya Sponsorlu Reklam entegrasyonu ile çalışmasıdır. Çünkü arama motorları aranan sonuçları rastgele sıralamamaktadır. yüzlerce ölçütün devreye girdiği SEO dediğimiz Search Engine optimization yani arama motoru optimizasyonu baz alınarak arama motorları sıralamaya gitmektedir.

SEO dediğimiz arama motoru optimizasyonu internette faaliyet gösteren bütün siteler, bloglar, sosyal ağlar için geçerli olan bir ölçütler bütünüdür. Kendi içerisinde oldukça tutarlı ve matematiksel çeşitli algoritmalar barındıran SEO internet sitelerini birçok kriterden geçirerek arama sonuç sayfasında sıralamaktadır. SEO dediğimiz bu ölçütün en temel kriteri anahtar kelimelerdir. Anahtar kelimeler arama motorlarına tuşlanıp sonuç sayfasında sitelerinin listelenmesini sağlayan en temel ölçüttür. Ancak anahtar kelimelerin kaliteli içeriklerle ve bir takım görsel unsurlarla desteklenerek sitelere yerleştirilmesi oldukça derin bir bilgi gerektiren hassas bir meseledir. Anahtar kelimenin bir web sitesinde ne şekilde kullanılacağı, nereye yerleştirileceği, hangi sıklıkla tekrar edeceği ancak bu işin profesyonelleri tarafından uygulanabilen yöntemlerdir. Bir firma tek başına web sitesini anahtar kelime ve SEO optimizasyonundan geçirerek üst sıralara tırmandıramaz. Bunun için profesyonel destek alması gerekmektedir ki bu da oldukça ciddi rakamlara tekabül etmektedir. Ancak korobit.com  tamamen SEO mantığını sindirmiş bir arayüzle firmalara hizmet sunarak onların arama sırasında üst sıralara tırmanmasına imkân sunmaktadır. Bu sebeple bir firmanın sayfalarımızda yer aldığı andan itibaren bilinirlik adına ciddi bir adım attığını söyleyebiliriz.

 

Kullanıcı Olmanız Halinde;

  • Size özel tahsis edilmiş kullanıcı adı ve şifreniz
  • Size özel tahsis edilmiş kullanıcı paneli
  • Şirketimiz tarafından verilen hizmetlerin kayıtları (talep ve şikayet bildirim ve duyuru yönetimi)
  • Şikayetlerinize ilişkin alınan formla oluşan kayıtlar
  • Detaylı kullanıcı analiz raporu
  • Firmanıza ait tüm iletişim bilgilerinin yayınlanması
  • Facebook, Instagram gibi sosyal medya sponsorlu reklam yayını
  • Google ve diğer arama motorlarında bilgilerinizin üst sıralarda yayınlanması