İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığını Tercih Etmek İçin 5 Önemli Neden


İnternet Reklamcılığı

İnternet artık markalar için alternatif bir pazarlama platformu olmaktan çıktı. Günümüzde neredeyse hayatımızın tamamına yön veren dijital dünya, pazarlama faaliyetlerinin de odağını oluşturuyor. Geleneksel reklam mecraları hala varlığını sürdürse de yapılan araştırmalar da gösteriyor ki bu alan yapılan reklam yatırımları her geçen gün azalıyor.

Türkiye’de 12 yaşın üzerindeki nüfusun 25 milyonu internet erişimine sahip. Bu nüfusun yaklaşık 18,5 milyonunu da 35 yaşın altında olan ve tüketim potansiyeli en yüksek grup oluşturuyor. Markaların bu grupta yer alan hedef kitlelerine ulaşabilmesi için internet reklamcılığı önem taşıyor. Peki bunun dışında markaların geleneksel reklamlar yerine internet reklamcılığını tercih etmesi için ne gibi nedenler var? Korobit olarak dijital reklamların markalara sağladığı faydaları sizler için derledik…

   1.Ölçülebilirlik

İnternet reklamcılığında hangi reklamın size yüksek dönüşüm sağladığını hangi platformda ne kadar etkileşim gerçekleştiğini net olarak görebilirsiniz. Böylece size en uygun kanalları belirleyebilir, çeşitli analizlerle müşteri kazanmak için yaptığınız harcamaların geri dönüşünü tespit edebilirsiniz.

Online reklamlar firmanıza daha etkili pazarlama stratejileri oluşturmak için geniş bir bakış açısı kazandırır. Geleneksel pazarlamada elinde hiçbir veri olmadan strateji oluşturmaya çalışan pazarlama uzmanlarının işi artık daha kolay

   2.Hedefleme

En değerli müşterilerinizin kimler olduğunu biliyor musunuz? Online reklamlar hedefleme ve yeniden hedefleme alternatifleriyle hem en değerli müşterilerinizi belirleme hem de müşteriye dönüştürebileceğiniz internet kullanıcılarına doğrudan ulaşmanıza yardımcı olur. İnternet reklamlarıyla; cinsiyet, bölge, eğitim, ilgili alanı gibi gruplandırmalarla belirleyebileceğiniz hedef kitlenize ulaşmanız çok kolay.

  3.Marka bilinirliği

Online reklamlar web sitenize kaliteli trafik sağlayarak marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı olur. Başarılı online hedefleme kampanyaları yapan şirketler, potansiyel müşterilerini etkileyecek kişiselleştirilmiş çeşitli kampanyalar ve rich media (zenginleştirilmiş medya) uygulamalarıyla marka ve müşteri arasında duygusal bir bağ kurmayı başarıyor.

   4.Esneklik

Televizyonda ya da yazılı medyada yer alan reklamlarda değişiklik yapmak ne kadar zorsa online reklam kampanyalarını güncellemek ve istediğiniz noktaları tekrar düzenlemek o kadar kolay. İnternet reklamcılığının geleneksel reklam kanallarıyla karşılaştırıldığında sahip olduğu bu esneklik birçok markaya avantaj sağlıyor. Müşteri ihtiyaçlarına ve marka stratejilerine uygun olarak yer ve zaman kısıt olmadan güncelleyebileceğiniz reklam kampanyaları yaptığınız yatırımın karşılığını tam olarak alabilmek için önemli bir nokta.

   5.Maliyet

Dijital kanallardaki reklamların maliyeti genellikle reklamın boyutu, konumu ya da performans bazlı olarak belirlenir. Hangi ücretlendirme şekli kullanılırsa kullanılsın internet reklamlarının maliyeti televizyon, radyo ya yazılı geleneksel reklam türlerinden çok daha düşük. Ayrıca geleneksel reklam kanallarında ödeme yapıldıktan sonra ücretlendirme konusunda herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değilken, performans bazlı reklamlarda maliyeti sınırlandırmak için reklamverenler sonsuz bir özgürlüğe sahip.

Tüm bu bilgiler günümüzde firmaların geleneksel pazarlama bütçelerini azaltarak, dijital pazarlama stratejilerini başarıya ulaştıracak olan dijital reklamlara ağırlık vermelerinin haklı nedenlerini bir kez daha ortaya koyuyor. Siz de bu trendin gerisinde kalmamak, marka bilinirliğinizi, ürün veya hizmet satışınızı artırmak için sizin için en uygun dijital reklam mecralarını belirleyecek bir iş ortağıyla çalışabilirsiniz. Gelin hemen hesabınızı oluşturun ve size uygun reklamveren çözümlerimiz ile doğru zamanda, doğru yerde, doğru hedef kitleye ulaşın.

Copyright 2024 korobit.com